Avcılar Sağlıklı yaşam için önce spor ...


FIGHT CLUB


   

MMA (Mixed Martial Arts)

MMA (Mixed Martial Arts), Karışık savaş sanatları olarak Türkçe'ye çevirebiliriz, fakat savaş sanatı kelimesi çok geniş anlamlı olduğu için ringte yapılan şekline daha çok Karma Dövüş Sporu diyebiliriz.

Yüzyıllardan beri süregelen insanların birbirine üstünlük sağlamak için kullandığı silahsız mücadele sistemlerinin, en çok kullanılan ve işe yarayan tekniklerini alarak birleştiren ve sporcuların belirli kurallar çerçevesinde ring veya kafes içerisinde mücadele ederek birbirlerini yenmeye çalıştıkları bir spordur.

Ayakta ve yerde mücadele olarak iki ana bölümden oluşur. Vuruşlar tam temaslıdır (full contact), yumruk, tekme, diz, dirsek vuruşları kullanılır, rakibi yere indirmek için tutmak, kaldırıp yere vurmak (takedown), tutup atmak, fırlatmak (throwing) serbesttir.

Rakibi yere indirdikten sonra mücadele yerde de devam eder, yerde dövüşürken de vuruşlar serbesttir (ground pounding fighting), ayrıca yerde mücadele ederken rakibin eklemlerine kilit (joint lock) ve boyun bölgesine yapılan baskı, boğma (choke) teknikleri ile rakip pes etmeye (submission) zorlanır.

En çok bilinen profesyonel organizasyonu UFC'dir (Ultimate Fighting Championship)

MMA grup dersi;

Aylık aidat 300 TL'dir.

Derslerimiz Salı , Perşembe saat 20:00, Cumartesi günleri saat 18:00 dadır.

Dersler 2 saat sürmektedir, ilk 30 dk. ip atlama, koşu, çeşitli ısınma ve güçlenme çalışması, sonraki 15 dk. esneme, germe çalışması, sonraki 1 saat teknik çalışma, sabit ve hareketli hedef lapa çalışması, kalan süre de yapılan antrenman tipine ve öğrencilerin isteğine göre sparring, rolling yapılarak ders tamamlanır.

14 yaşını doldurmuş ve herhangi bir sağlık sorunu olmayan herkesi dersimize kabul etmekteyiz. Bu dövüş sisteminde öğrendiğiniz tekniklerle kendinizi sokakta da koruyabilirsiniz.

Ring, dövüş sporcusu olmak veya kendini korumayı, dövüşmeyi öğrenmek isteyen arkadaşlarımızı spor salonumuza bekliyoruz.

Kayıt olmadan önce dersimizi izleyebilir veya ücretsiz deneme dersine katılabilirsiniz.

Deneme dersine katılabilmek için spor kıyafeti olarak üzerinde metal aksesuar (fermuar, düğme vs.) bulunmayan rahat hareket etmenizi sağlayan şort, yarım kollu tişört ve havlu getirmenizi tavsiye ederiz.

Kayıt olarak derslere başladıktan sonra verimli ve sağlıklı antrenman yapabilmek için kişisel ekipmanları almanız gerekmektedir.

Gerekli kişisel ekipmanlar; boks eldiveni, mma eldiveni, dişlik, ayak-kaval koruyucusu, kasık koruyucusu, hızlı atlama ipi.

MMA derslerinde çalıştığımız sistemler;

Standup Fighting (Ayakta Dövüşmek); Full Contact Striking, Boks, Kickbox, Muay Thai

Takedown, Throwing (Yere indirme, atış, fırlatış) , Güreş ve Judo teknikleri

Ground Pounding Fighting (Yerde vuruşlu dövüşmek) , Submission Grappling , jiu jitsu, bjj (Pes ettirme güreş teknikleri)

MMA dersi ile ilgili sormak istediğiniz bir konu olursa 0532 201 75 78 numaralı telefondan Tufan Hoca'ya ulaşabilirsiniz.

. . . . . o . . . . .

Bayan ve Çocuklara Özel Thai Kickboxing


Dövüş sporları çalışmak ve öğrenmek isteyen bayanlar ve çocuklar için açılan dersimiz fiziksel olarak güçlenmenizi, koordinasyon ve konsantrasyonunuzun artmasını sağlayacaktır.

Sporun çocuklar üzerinde, beceri, koordinasyon, konsantrasyon arttırımı, gelişme çağında bedensel güçlenme ve gelişme, psikolojik olarak kendine güven geliştirme vb. konularda çok faydalı olduğu bilinmektedir. Çocuklarımızı disiplinli bir eğitimle, sevgi ve saygı çerçevesi içerisinde, hedeflerine göre sporcu olarak yetiştirmek için çalışıyoruz.

Ring sporları kurallarına uygun mücadele etmeyi öğretirken ayrıca sokakta kendinizi korumanız için gerekli olan Self defence konusunda da eğitim veriyoruz.

Aylık aidat 250 TL'dir.

Derslerimiz Salı ve Perşembe saat 18:30 - 20:00 Cumartesi 16:30 - 18:00 arasındadır.

Çalıştığımız sistemler Boks, Kickbox, Muay Thai.

Kayıt olarak derslere başladıktan sonra verimli ve sağlıklı antrenman yapabilmek için kişisel ekipmanları almanız gerekmektedir.

Gerekli olan ekipmanlar, Boks eldiveni, bandaj, dişlik, kaval-ayak koruyucu, hızlı atlama ipi, havlu.

Kıyafet olarak üstte yarım kollu penye veya benzeri tişört, altta tam tayt veya yarım şort tayt üzerine kickbox - muay thai şortu veya rahat hareket etmenizi sağlayacak herhangi bir şort.

Kıyafetlerin üzerinde metal aksesuar (fermuar, düğme vs.) bulunmaması gerekmektedir.

Bayanlar ve çocuklar için Thai Kickboxing dersi ile ilgili sormak istediğiniz bir konu olursa 0532 201 75 78 numaralı telefondan Tufan Hoca'ya ulaşabilirsiniz.. . . . . o . . . . .